תחום: בגדי ילדים

עסקים למכירה

שוק הקניה והמכירה של עסקים פעילים הינו שוק רווי ותוסס, מדי יום מתפרסמות ידיעות באתרים שונים על עסקים למכירה, רכישת עסק קיים ופעיל עשויה לספק הזדמנות מצוינת ליזם.

קיים הבדל משמעותי בין הקמת עסק חדש לבין רכישת עסק פעיל:

ראשית, הצלחתו של עסק חדש לוט בערפל- היזם אינו יכול להיות בטוח בהצלחתו של העסק שטרם הוכיח את עצמו, לעומת זאת בעסק קיים רמת הסיכון נמוכה יותר, שכן ישנו מידע מפורט על הכנסות והוצאות של העסק ומידת רווחיותו. שנית, תהליך הקמת העסק חדש לעומת קיים הינו ארוך יותר הדורש תכנון מהשלב הרעיוני ועד לשלב הביצועי, שלישית, בעסק חדש היזם נדרש לחוסן כלכלי שיאפשר מחיה בתקופת השיפוצים וההקמה של העסק, תהליך שעשוי לארוך מספר חודשים, עסק קיים עשוי לספק הכנסה כבר מהיום הראשון.

עסקים למכירה בזכיינות

מודל הזכיינות הופך את פרויקט הקמת העסק לפשוט וקל יותר, עובדה זו מביא רבים מהיזמים העסקיים לרכוש זיכיון לאחת מהרשתות המוכרות אשר כבר הוכיחו את עצמן וכיום רבות מהרשתות מנהלות את חנויות הרשת שלהם באמצעות זכיין.

הרשתות המזכות מעניקות לזכיין את הליווי המקצועי, את הידע והכילים הדרושים להצלחתו של הזכיין ובשל כך רבים פונים למודל זה.

זכיינות, כל אחד יכול !
האומנם ?

בשל העובדה כי במודל הזכיינות היזם אינו חייב להיות בעל ניסיון וידע בתחום מביא רבים לרכוש זיכיון –כך החלום הוורוד לעסק מצליח ומשגשג קרוב מתמיד.

אך לעיתים החלום הוורד לעסק מתנפץ במהירות, שכן הצלחתו של עסק בזכיינות תלויה במידה רבה במידת ההשקעה של הזכיין בעסק, בכושר הניהול שלו ובחוזקו הפיננסי.

כך נוצר מצב שזכיינים שלא הצליחו לעמוד בדרישות המודל נאלצים למכור את עסקיהם.

עסקים למכירה פעילים – הזדמנות טובה או מלכודת דבש ?

למרות הדעה הרווחת כי עסק פעיל למכירה הינו עסק כושל או מסוכן המעלה שאלות וספקות בדבר רווחיותו, בפעמים רבות עסקים פעילים למכירה יכולים לספק הזדמנות עסקית טובה ליזמים , שכן בלא מעט פעמים הסיבה למכירת העסק נעוצה בבעל העסק אשר מאס בעסק, אינו מצליח לנהלו, פירוק שותפות, מעבר דירה ועוד סיבות כאלה ואחרות אשר אינן בהכרח קשורות דווקא רק לרווחיותו.

מאמר זה יציג את היתרונות מול החסרונות ברכישת עסקים פעילים למכירה

יתרונות הזכיינות

בדיקת כדאיות

אחד היתרונות הבולטים והמשמעותיים ביותר ברכישת עסקים פעילים הינו האפשרות לבדיקת הכדאיות ופוטנציאל הרווחיות הגלום בו- דוחות כספיים כגון: דוח רווח והפסד, דוחות קופה ישקפו את המצב הכספי של העסק ויספקו את התמונה לרווחיות וכדאיות לצד שווי מכירת הנכס.

מיקום

“לוקיישן, לוקשיין, לוקשיין!!! אחד הגורמים המרכזיים להצלחתו של העסק הוא המיקום, רכישת עסק פעיל חוסך את הריצות והחיפושים אחר מיקום מבוקש ומצליח.

הכנסה

בהנחה שהעסק הוא רווחי, רכישת עסק פעיל יוצר הכנסה כבר מהיום הראשון.

גיוס עובדים

גיוס העובדים והכשרתם היא משימה מתישה, ברכישת עסק פעיל מרבית העובדים ממשיכים לעבוד בעסק ואף מסייעים בכשרה ליזם שרכש את העסק.

רישיונות והיתרים

לעסק קיים ישנם כל הרישיונות עסק הנדרשים וההיתרים השונים לצורך הפעלתו.

קהל לקוחות

בעסק קיים המוכר ייהנה מהקהל לקוחות שהעסק צבר לאורך תקופה.

חסרונות הזכיינות

  • לעיתים ניהולו הכושל של הזכיין יצר שם רע לעסק דבר שלא תמיד ניתן לשקם.
  • קניית עסק פעיל רווחי יימכר גבוהה יותר משוויו האמיתי של העסק.
  • חוסר בהירות בנוגע לרווחיותו של העסק, אי קריאה נכונה של הדוחות הכספיים, מצג שווא ומידע משמעותי שהוסתר בנוגע לעתיד העסק.

לסיכום

ההחלטה לרכישת עסק פעיל או חדש הינה חשובה ומשמעותית , באתר של החברה לפיתוח זכיינות תמצאו את המאגר הגדול והאטרקטיבי ביותר של עסקים למכירה, לחברה לפיתוח זכיינות יועצים בכירים שיסייעו לכם בבחירת העסק המתאים עבורכם, תוך ניהול המשא ומתן להשגת העסקה הטובה וכדאיות ביותר עבורכם.

× נשמח לעזור בכל שאלה
דילוג לתוכן