תחום: בתי קפה

זכיינות| זיכיון בית קפה – רשת קופיקס

רשת קופיקס הינה רשת בתי הקפה, ברים ומרכולים ישראלית הפועלת בארץ החל משנת 2013. רשת קופיקס הביאה איתה את מה שנראה היה כמהפכה חברתית צרכנית ומכרה קפה ומוצרים נוספים ב-5 ₪ בלבד.

זכיינות| זיכיון רשת – קפה ג’ו

קפה ג'ו רשת בתי קפה בישראל, לרשת כ-250 סניפים ונקודות מכירה הפרוסים ברחבי הארץ. בקפה ג'ו שמים דגש על חוויה שירותית, כוס קפה משובחת ואוכל איכותי. בג'ו נותנים מענה לקהלים עם צרכים שונים כדוגמת מנות ללא סוכר, מנות טבעוניות, מנות ללא גלוטן ועוד.

זכיינות| זיכיון רשת COFFE&

רשת  &Coffe הינה רשת לבתי קפה המקימה דוכנים בקניונים שונים. הקונספט של הרשת הינו אוכל בריא וטעים המגיע אל הלקוח במהירות. לרשת תפריט מגוון הכולל חומרי גלם מובחרים ההופכים את המנות לבריאות ומזינות. תוכלו למצוא בתפריט יוגורטים, שיקיים, ארוחות בוקר וצהריים, מאפים וכמובן קפה משובח.

זכיינות| זיכיון רשת קפה עלמה

קפה עלמה מבית לנדוור נוסד במטרה להעניק ללקוח חוויות אירוח של בית קפה שכונתי עם אירוח אינטימי באווירה אורבנית. בתי הקפה הייחודיים של עלמה מעניקים ללקוחותיה אתנחתא טעימה באווירה משפחתית, בתפריט של עלמה תפגשו מגוון ארוחות בוקר טעימות, כריכים מיוחדים , סלטים וארוחות מהמעדנייה.

זכיינות| זיכיון רשת קפה ללוש

קפה ללוש בראסרי, רשת מסעדות ובתי קפה. התפריט העשיר של ללוש מורכב ממיטב חומרי הגלם האיכותיים ביותר עם נגיעות אירופאיות, בתפריט תמצאו מגוון ארוחות המתאימות לכל אורך שעות היום: ארוחות בוקר עשירות ומפנקות, מנות קלאסיות ומוקפדות לשעות הצהריים והערב לצד אלכוהול משובח.

זכיינות| זיכיון רשת קונדטוריית שני

שני הינה רשת קונדיטוריות ובתי קפה, שני מקפידה על שמירת מסורת ייצור בעבודת יד המועברת מדור לדור לאורך השנים המשלבת בתוכה טרנדיים קולינריים חדשניים. בימים אלו הרשת גדלה ומתפתחת, שני מציעה הזדמנות להיות חלק מרשת מצליחה בעלת וותק רב שנים ומזמינה זכיינים חדשים להצטרף למשפחה.

זכיינות| זיכיון רשת לחם ארז

בתי הקפה של "לחם ארז" מתבססים על קונספט קולינארי ייחודי המשלב בין מטבח איכות ומעדניית בוטיק בה קהל הלקוחות יכולים ליהנות גם בביתם ממוצרי בוטיק וחומרי גלם שמרכיבים את המנות שבתפריט, וביניהם: לחמים, מאפים, ממרחים, גבינות, ועוד.

זכיינות| זיכיון רשת ארומה

רשת ארומה אספרסו בר ובקיצור ארומה, הינה רשת בתי קפה ישראלית. במרוצת השנים הרשת צמחה וגדלה וסניפים רבים נפתחו בכל רחבי הארץ, הרשת הפכה למובילה בתחום הבתי קפה בישראל, וממשיכה להתפתח גם בשוק הבינלאומי.

זכיינות| זיכיון רשת קפה גרג

רשת גרג מונה למעלה מ- 100 סניפים בכל רחבי הארץ, הרשת מציעה מגוון רחב של למעלה מ-20 סוגי תערובות קפה מזן משובח מסוג ערביקה המיובא מקולומביה, ברזיל ואתיופיה. בתי הקפה של גרג מספקים אווירה נעימה עם תחושה ביתית, שירות מקצועי, תפריט עשיר וארוחת בוקר מפנקת ועשירה בטעמים.

עסקים למכירה

שוק הקניה והמכירה של עסקים פעילים הינו שוק רווי ותוסס, מדי יום מתפרסמות ידיעות באתרים שונים על עסקים למכירה, רכישת עסק קיים ופעיל עשויה לספק הזדמנות מצוינת ליזם.

קיים הבדל משמעותי בין הקמת עסק חדש לבין רכישת עסק פעיל:

ראשית, הצלחתו של עסק חדש לוט בערפל- היזם אינו יכול להיות בטוח בהצלחתו של העסק שטרם הוכיח את עצמו, לעומת זאת בעסק קיים רמת הסיכון נמוכה יותר, שכן ישנו מידע מפורט על הכנסות והוצאות של העסק ומידת רווחיותו. שנית, תהליך הקמת העסק חדש לעומת קיים הינו ארוך יותר הדורש תכנון מהשלב הרעיוני ועד לשלב הביצועי, שלישית, בעסק חדש היזם נדרש לחוסן כלכלי שיאפשר מחיה בתקופת השיפוצים וההקמה של העסק, תהליך שעשוי לארוך מספר חודשים, עסק קיים עשוי לספק הכנסה כבר מהיום הראשון.

עסקים למכירה בזכיינות

מודל הזכיינות הופך את פרויקט הקמת העסק לפשוט וקל יותר, עובדה זו מביא רבים מהיזמים העסקיים לרכוש זיכיון לאחת מהרשתות המוכרות אשר כבר הוכיחו את עצמן וכיום רבות מהרשתות מנהלות את חנויות הרשת שלהם באמצעות זכיין.

הרשתות המזכות מעניקות לזכיין את הליווי המקצועי, את הידע והכילים הדרושים להצלחתו של הזכיין ובשל כך רבים פונים למודל זה.

זכיינות, כל אחד יכול !
האומנם ?

בשל העובדה כי במודל הזכיינות היזם אינו חייב להיות בעל ניסיון וידע בתחום מביא רבים לרכוש זיכיון –כך החלום הוורוד לעסק מצליח ומשגשג קרוב מתמיד.

אך לעיתים החלום הוורד לעסק מתנפץ במהירות, שכן הצלחתו של עסק בזכיינות תלויה במידה רבה במידת ההשקעה של הזכיין בעסק, בכושר הניהול שלו ובחוזקו הפיננסי.

כך נוצר מצב שזכיינים שלא הצליחו לעמוד בדרישות המודל נאלצים למכור את עסקיהם.

עסקים למכירה פעילים – הזדמנות טובה או מלכודת דבש ?

למרות הדעה הרווחת כי עסק פעיל למכירה הינו עסק כושל או מסוכן המעלה שאלות וספקות בדבר רווחיותו, בפעמים רבות עסקים פעילים למכירה יכולים לספק הזדמנות עסקית טובה ליזמים , שכן בלא מעט פעמים הסיבה למכירת העסק נעוצה בבעל העסק אשר מאס בעסק, אינו מצליח לנהלו, פירוק שותפות, מעבר דירה ועוד סיבות כאלה ואחרות אשר אינן בהכרח קשורות דווקא רק לרווחיותו.

מאמר זה יציג את היתרונות מול החסרונות ברכישת עסקים פעילים למכירה

יתרונות הזכיינות

בדיקת כדאיות

אחד היתרונות הבולטים והמשמעותיים ביותר ברכישת עסקים פעילים הינו האפשרות לבדיקת הכדאיות ופוטנציאל הרווחיות הגלום בו- דוחות כספיים כגון: דוח רווח והפסד, דוחות קופה ישקפו את המצב הכספי של העסק ויספקו את התמונה לרווחיות וכדאיות לצד שווי מכירת הנכס.

מיקום

“לוקיישן, לוקשיין, לוקשיין!!! אחד הגורמים המרכזיים להצלחתו של העסק הוא המיקום, רכישת עסק פעיל חוסך את הריצות והחיפושים אחר מיקום מבוקש ומצליח.

הכנסה

בהנחה שהעסק הוא רווחי, רכישת עסק פעיל יוצר הכנסה כבר מהיום הראשון.

גיוס עובדים

גיוס העובדים והכשרתם היא משימה מתישה, ברכישת עסק פעיל מרבית העובדים ממשיכים לעבוד בעסק ואף מסייעים בכשרה ליזם שרכש את העסק.

רישיונות והיתרים

לעסק קיים ישנם כל הרישיונות עסק הנדרשים וההיתרים השונים לצורך הפעלתו.

קהל לקוחות

בעסק קיים המוכר ייהנה מהקהל לקוחות שהעסק צבר לאורך תקופה.

חסרונות הזכיינות

  • לעיתים ניהולו הכושל של הזכיין יצר שם רע לעסק דבר שלא תמיד ניתן לשקם.
  • קניית עסק פעיל רווחי יימכר גבוהה יותר משוויו האמיתי של העסק.
  • חוסר בהירות בנוגע לרווחיותו של העסק, אי קריאה נכונה של הדוחות הכספיים, מצג שווא ומידע משמעותי שהוסתר בנוגע לעתיד העסק.

לסיכום

ההחלטה לרכישת עסק פעיל או חדש הינה חשובה ומשמעותית , באתר של החברה לפיתוח זכיינות תמצאו את המאגר הגדול והאטרקטיבי ביותר של עסקים למכירה, לחברה לפיתוח זכיינות יועצים בכירים שיסייעו לכם בבחירת העסק המתאים עבורכם, תוך ניהול המשא ומתן להשגת העסקה הטובה וכדאיות ביותר עבורכם.

× נשמח לעזור בכל שאלה
דילוג לתוכן