גיוס ומימון

גיוס ומימון

החלום על פתיחת עסק מצריך השקעה כספית גדולה מהיזם, במקרים רבים ליזם אין את ההון הנדרש לפתיחתו והקמתו של העסק החדש. כיום יש מגוון רחב של אפשרויות למקורות מימון המאפשרים ליזמים להוציא לפועל תוכנותיהם העסקיות בין אם מדובר בקבלת מימון לזיכיון או לפתיחת עסק עצמאי ובלתי תלוי.

אז כיצד מגייסים מימון?

המדינה מעודדת את הקמתם של עסקים קטנים ובינוניים ומסייעת בגיוס המימון, הקרן בערבות מדינה פועלת בשיתוף עם בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק אוצר החייל ומרכנתיל דיסקונט.

הלוואה מקרן בערבות מדינה הינה הלוואה שמתקבלת מהבנקים איתם עובדת הקרן, המדינה ערבה על החלק העיקרי של ההלוואה 75% – 90% מגובה ההלוואה, ליתרת ההלוואה נידרש היזם להעמיד ערבות בנקאית כנגד, כך שלבנק אין סיכון.

גובה הלוואה עד 8,000,000 ₪

פריסה של חמש שנים

ריבית שלא תעלה על פריים + 3.5%

קרן בערבות מדינה

גיוס מימון מהסוכנות היהודית

הסוכנות היהדות מעודדת יזמים לפתיחת עסקים בישראל בכלל ובפרט בפריפריה, הסוכנות מפעילה קרן להן תורמות הקהילות היהודיות ברחבי העולם.

ניתן סיוע במתן הלוואות של עד 400,000 ₪ כנגד ערבות חלקית של הסוכנות היהודית מול הבנק המלווה.

ההלוואות ניתנות בתנאים אטרקטיביים במיוחד.

גיוס מימון (הלוואות) קרן פועלים

הלוואות ניתנות ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש או להרחיב עסק קיים.

גובה הביטחונות

  • 25% מסך ההלוואה

גובה הריבית

  • נתון למשא ומתן מול הבנק
  • החזר של עד שש שנים כולל גרייס
  • נדרשת ערבות של בעלי המניות

גיוס ישיר מבנק

קבלת הלוואה מהבנק הינה הדרך המסורתית לגיוס המימון הנדרש לצורך הקמתו של העסק, במקרה זה נדרש היזם להציג תוכנית עסקית וגובה מסוים של בטחונות כנגד ההלוואה.

גובה ההלוואה, הריבית וההחזר נתון למשא ומתן מול הבנק ומשתנה  מבנק לבנק.

נציין שבנקים רבים נמנעים מלהעניק הלוואות לענף המסעדנות.

מימון ישיר

החברה מקבוצת ביטוח ישיר מעניקה הלוואות בגובה של עד 200,000 ₪ ללא צורך בביטחונות או ערבים , מתן ההלוואה באישור מהיר של עד 48 שעות, החברה נמנעת מלהעניק הלוואות לענף המזון/מסעדנות.

החברה לפיתוח זכיינות מסייעת בבניית תוכנית עסקית ובהגשה לקרנות השונות, היועצים של החברה לפיתוח זכיינות מתאימים את הרשת המזכה ליכולתו הכלכלית של הזכיין, תוך שימת דגש על חוסנו הפיננסי של הזכיין כך שיוכל לעמוד בהוצאות ההקמה ובבנייתו של העסק.

× נשמח לעזור בכל שאלה
דילוג לתוכן